Květen 2010

Harry Potter a Tajemná komnata

23. května 2010 v 19:08 Harry Potter
Vynikající zábava převlečená za pohádku…
J. K. Rowlingová si rozhodně na nezájem o svá díla stěžovat nemůže. Její knihy o malém čarodějovi Harry Potterovi slaví úspěchy po celém světě. A zájem o ně se ještě rapidně zvýšil poté, co do kin přišel film Harry Potter a kámen mudrců.
Pravdou je, že já jsem si tento film nechal uniknout. Měl jsem pro to důvod více než jednoduchý (a hloupý). Přestože mám fantasy rád, nelíbí se mi jedna jeho odnož, která se snaží tento žánr kombinovat s komediálními prvky. Proto jsem neměl sebemenší chuť zhlédnout Harryho Pottera. A to i přesto, že kvalitních fantasy filmů není zase tolik (tedy skoro žádné. Z poslední doby lze jmenovat snad jen Dračí doupě, což nebyl titul nejvyšších kvalit a Pána Prstenů, který se sice povedl, ale stejně v něm bylo magie jen tolik, aby se "neřeklo").
Ale pak jsem náhodou zhlédl trailer na Harryho Pottera a tajemnou komnatu a začal jsem být na pochybách, zda jsem neudělal chybu. A sebekajícně prohlašuji, že jsem chybu udělal. Harry Potter je totiž filmem, který mě skutečně učaroval…
Existence školy v Bradavicích začíná být ohrožena. Někdo nebo spíše něco ohrožuje veškeré osazenstvo ústavu. Už několik studentů bylo nalezeno ve zkamenělé formě a najít viníka je více než obtížné. Temnota obchází chodbami školy a zdá se, že brzy si vybere daň největší, život některé ze zdejších žáků. Zdá se, že byla znovu otevřena Tajemná komnata v níž je ukryta ta největší "hrůza" jakou jsi jen dokážete představit…
První informace o pokračováním veleúspěšného Harryho Pottera hlásaly, že druhý díl bude o poznání temnější. Nemohu říci zda je temnější (a to proto, že jsem první díl neviděl), ale rozhodně není určen jen pro děti, i když by o tom zběžný pohled svědčil. Samozřejmě, že se dočkáme určitých vtipných momentů, ale ty nám nejsou vnucovány vlezlým stylem, ale spíše jen doplňují příběh, který rozhodně příliš veselý není.
Osobně nevím, pro jakou věkovou skupinu bych film doporučil (ne, že by po mně doporučení někdo žádal), ale rozhodně ne pro děti předškolního věku (i když ti jsou v někdy mnohem otrlejší než většina z nás). Harry Potter a Tajemná komnata také určitě nejsou filmem pro příjemný rodinný večer. Pravdou je, že se někdy, i když se to zdá přitažené za vlasy, pohybuje na hranici hororu (nevěříte? Tak si představte, že Vás po lese pronásledují stovky gigantických pavouků, pro které jste hlavním chodem jejich jídelníčku).
Jsem si jistý, že někteří dospělí nad filmem ohrnou nos, protože je přece pro děti, ale to udělají velkou chybu (podobnou jakou jsem udělal já, když jsem zavrhl první díl, aniž bych ho viděl). O tom, že titul je více než kvalitní svědčí i to, že jsem znovu, po VELMI dlouhé době, pocítil onen zvláštní strach, že film brzy skončí a s ním i zábava.
Ani jedinou vteřinu či snad dokonce minutu se nebudete nudit. Pokud Vás zrovna "Tajemná komnata" nebude okouzlovat skvělým příběhem, určitě Vás oslní spoustou vynikajících vizuálních efektů, které jsou opravdu na velmi vysoké úrovni. A pokud Vám ani to nestačí, máme tu několik dalších taháků ať už to, že jak dospělí, tak dětští herci předvádějí, že talentu mají na rozdávání nebo snad troška sentimentu, která i Vás poškádlí u srdce (tedy pokud ještě nějaké máte).
Osobně nemám, co bych Harry Potterovi a Tajemné komnatě vytknul. Naopak bych jen chválil a chválil a můžete mi věřit, že k tomu mám více než dost důvodů, protože takto jsem se u filmu dlouho nepobavil a obávám se, že ani nepobavím. Dokonce se nebojím přiznat i to, že mi Harry Potter přirostl k srdci mnohem více než Pán Prstenů. A je to venku…
Morčata

3. května 2010 v 15:49 Obrázky zvířat
Sloni

3. května 2010 v 15:48 Obrázky zvířatŽirafa

3. května 2010 v 15:47 Obrázky zvířat


Lvi

3. května 2010 v 15:46 Obrázky zvířat


Tygři

3. května 2010 v 15:45 Obrázky zvířat

Tygřík - pohlednice, plakáty, tapety, obrázky, fotky


Jeleni

3. května 2010 v 15:33 Obrázky zvířat

jeleni

Jelen lesní (Cervus elaphus)
  

Me to you

3. května 2010 v 14:20 Me To YouMix 3

3. května 2010 v 13:23 Obrázky zvířat


Rodina

2. května 2010 v 17:50 Spirit divoký hřebec


Představím vám pár členů rodiny od Spirita:

1.Spirit:náš divoký hřebec
2.Déšť:jeho vyvolená
3.Esperanza:Spiritova máma
A přátelé z indiánské osady
4.Flame
5.Hurikán


Koně

2. května 2010 v 16:33 Obrázky zvířat

Obrázky - Zvĺřata: 3
Obrázky - Zvĺřata: 3
Obrázky - Zvĺřata: 3Obrázky - Zvĺřata: 4Obrázky - Zvĺřata: 8

Obrázky - Zvĺřata: 7
Obrázky - Zvĺřata: 6
Obrázky - Zvĺřata: 2


Pejsek

2. května 2010 v 16:15 Obrázky zvířat

Mix

2. května 2010 v 16:13 Obrázky zvířat

Mix 2

2. května 2010 v 16:10 Obrázky zvířat


Pejsci

2. května 2010 v 16:09 Obrázky zvířat


Kočky

2. května 2010 v 16:09 Obrázky zvířat


Pejsci 2

2. května 2010 v 16:07 Obrázky zvířat